Pracownia terapii dźwiękiem

Masaż dźwiękiem według metody Petera Hessa®

Stres - choroba naszych czasów,
terapia dźwiękiem - lekarstwem.

Opinie

Uleczko Kochana. Jesteś wspaniałą kobietą pełną miłości. Masaż, który mi podarowałaś był przecudowny.
Dziękuję z całego serduszka.
Agnieszka

Dla zmęczonego ducha i wyczerpanego ciała wibracja i dźwięk mis przynosi ukojenie.piękna i harmonizująca medycyna.
Dziękuję Ulu za masaż, czystą intencję i pomoc. Wdzięczność.
Beti

Wolno jakby zgęstniała energia nagle zaczęła płynąć, jak strumień przebijając wszystkie blokady, wprowadzając ciało w drżenie jakby wdzięczne za przyjęte boskie dary ...

Było cudnie, moje ciało nadal wibruje, jestem całkowicie zrelaksowana.
Dziękuję.

Bardzo uzdrawiający masaż dźwiękiem. Ula jest terapeutą, który pracuje całym swoim sercem i oddaniem.
Gorąco polecam.
Marta

Dziękuję Ci Ulu, za przepiękny masaż. Pierwsze odczucie obejmowało u mnie zlanie się wibracji ze stopą. Działo się to, kiedy dotykałaś misą mojej stopy. Druga, która która była przykryta śpiworem odczuła jedynie łaskotanie. Przyjemne i delikatne. Wraz z upływem czasu, dźwięki przenikały głębiej moje ciała. Było to miłe doświadczenie. bardzo mnie zrelaksowało. Pod koniec masażu zasnęłam. Nie wiem czy we śnie, czy przedtem zobaczyłam kwadratową jamę w ziemi, we wnętrzu której siedziała mała dziewczynka. Za jamą był natomiast biały tunel wyłożony drewnem. Jak sama powiedziałaś, mógł to być symbol pewnej opcji, nowej drogi dla tej dziewczynki.
Dało mi to nadzieję i nastawiło pozytywnie. Dziękuję.
Aga

Czułe, delikatne otulenie kobiecą energią. Absolutne poczucie bezpieczeństwa - zasnęłam 🙂
Polecam!
Natalia Payome

Lekkość - relaks - spokój ducha - uczucie, że jestem "tu i teraz" - brak pośpiechu - uspokojenie myśli - chęć przekazania swoich wrażeń
Kamil

Rozluźniłem całe ciało (...) Przyjemne, odprężające doznania po pierwszych dźwiękach. Kojący głos prowadzącej i wygodna pozycja umożliwiły mi jeszcze większy relaks. (...) Usnąłem i obudziłem się bardzo zrelaksowany pod koniec masażu.
Ostatnie minuty masażu były bardzo odprężające, ale i "odżywcze", ponieważ właśnie się obudziłem.
Michał

Masaż dźwiękiem w wykonaniu Urszuli jest mocnym, niezwykłym przeżyciem. Dźwięk mis nieśmiały głos Uli działa kojąco, "wchodzi" głęboko w ciało i umysł, dociera do najbardziej potrzebujących świeżej energii, organów, budzi je do nowego życia. Ula jest przemiła, trochę niedzisiejszą miłą osobą z olbrzymią wrażliwością wczuwającą się w potrzeby mojego ciała. Wyszedłem z masażu dźwiękiem jak mocno naładowany.
Dzięki Ulu
Witold (Francja)

Na masaż przyszłam z bólem pleców. Miałam obawy, czy wytrzymam cały zabieg. W połowie masażu ból odszedł całkowicie. Przed oczami widziałam wibracje mis, pojawiły się w złoto-białych kręgach. Podczas przykładania mis w pewnych miejscach, w połowie ciała czułam blokady, wtedy te wibracje były tylko w miejscu przyłożenia a po drugiej stronie ciała, te wibracje przechodziły już do większego obszaru. Wiele razy odpływałam więc nie pamiętam jak to wszystko przepływało. Po zakończeniu czułam otwarcie nad głową.
Czułam się bardzo zrelaksowana i lekka, energia niosła swobodny przepływ przez moje ciało.
Oliwia

Droga Ulu! Dziękuję ci za tą możliwość. Twój głos i dotyk są kojące, delikatne i niosą błogość. To Twoja moc 🙂 Czułam je nawet intensywniej i lepiej niż misy, choć misy naturalnie tez są ważną częścią procesu. Zapadłam w głęboki relaks w ciele, jakbym zapadała się miękko ciężkim ciałem w ziemie.
Dziękuję!
Kasia

Czułam wewnętrzny spokój, rozluźnienie, a przede wszystkim czułam energię od Pani oraz oraz przestały bolec mnie lędźwie.
Super sprawa
Monika

Czułam się zrelaksowana, spokojna i pełna sił.
Oliwia

Masaż dźwiękiem, którego miałem okazję doświadczyć rozluźnił mnie niesamowicie. Dźwięki w środkowej części ciała pomogły bardziej otworzyć serce. Dźwięki na stopach dochodziły do kolan.
Po takim masażu nie miałem ochoty się podnieść z miejsca czując się tak przyjemnie.
Michał

Ciało mi się bardzo rozluźniło
Klaudia

Przyjemne wibracje rozchodzące się po całym ciele. Stan transu rozluźniającego, wzmocnionego głosem prowadzącej.
Bardzo mi się podobało.
Paweł

W 2000 r. zaczęła się moja przygoda z misami. Wtedy spotkałam kobietę, która grała na misach. Misy wydawały przepiękne harmoniczne dźwięki, a ja chłonęłam wibracje. Uderzałam delikatnie w ścianki misy, a dźwięk płynął głęboko aż do serca. Otrzymałam „dar”, stop metalu o prostym kształcie, stał się pięknem niczym niebo, dźwiękiem i wolnością niczym śpiew i lot ptaków, także przestrzenią niczym morze. Misy współbrzmią ze wszechświatem.


Czym jest Masaż misami dźwiękowymi/masaż dźwiękiem/terapia dźwiękiem?

Wibracje dźwięków rozchodzą się prowadząc do głębokiego odprężenia całego organizmu. Rezonans pomiędzy misami grającymi jednocześnie jest przyjemnie odbierany. Tworzą się alikwoty, wzmacniające stan głębokiego odprężenia i zapewniające przejście w stan alfa. W czasie masażu dźwiękiem ustawiam na ciele misy terapeutyczne i uderzając w nie wprowadzam w wibracje odczuwane na ciele. Masaż dźwiękiem wykonuję w pozycji leżącej osoby poddanej sesji. Zazwyczaj rozpoczynam od postawienia misy na sferach refleksyjnych na stopach, kolejno na środku pleców, w obszarze lędźwi, kości ogonowej, ramion i dłoni. Dźwięk o odpowiedniej częstotliwości jest zdolny do zapoczątkowania głębokich przemian u człowieka na poziomie fizycznym, emocjonalnym, duchowym. By profesjonalnie i skutecznie stosować terapię wymagana jest wiedza, doświadczenie i uważność.


Z czego powstały misy terapeutyczne/dźwiękowe?

Stworzone są ze stopu brązu uszlachetnionego wraz z 12 metalami, umożliwiając najwyższą jakość dźwięku i jednocześnie skuteczność stosowania.


Czym są i skąd pochodzą misy dźwiękowe?
Misy terapeutyczne to instrumenty wielotonowe, wydają wiele tonów jednocześnie, jednocześnie wibrują. Do terapii służą mi misy dźwiękowe/terapeutyczne z atestem Peter Hess Institut. Wytwarzane są ręcznie, zgodnie z tradycyjnymi procedurami przez najlepiej wykwalifikowanych rzemieślników w Indiach, w Nepalu, selekcjonowane przez doświadczonych specjalistów, by nadać atest. Przebadane pod względem częstotliwości są gwarancją najwyższej jakości wymaganej w terapii.


Jaki jest wpływ masażu dźwiękiem na zdrowie?
Człowiek słyszy dźwięki w wysokości 16 - 20 000 Hz. Misy dźwiękowe wytwarzają tony słyszalne jak i niesłyszalne dla ucha (infradźwięki). Nasze wewnętrzne organy funkcjonując wytwarzają fale dźwiękowe. Jelita w pozycji siedzącej tworzą fale o częstotliwości 3-3,5 Hz, aktywny mózg: 14-22 Hz, głowa do 70 Hz, stopa: 1-3 Hz. Podobnie rezonują misy.

Badania

Szczegółowe badania nad wpływem dźwięku mis dźwiękowych na organizm ludzki przeprowadzili dr H. Portalska i dr inż. M. Portalski z Politechniki Poznańskiej oraz dr Maria Anna Pabst w Instytucie Medycznym w Graz i w Ratyzbonie. Okazało się, że dzięki drganiom odpowiadającym wibracjom ciała ludzkiego terapia misami dźwiękowymi sprzyja:

    Poprawie pracy komórek, wpływa pozytywnie na wewnątrzkomórkowe procesy metaboliczne oraz procesy oddychania wewnątrzkomórkowego.
    Odpowiednio dobrane fale dźwiękowe przyczyniają się również do poprawy funkcjonowania krwiobiegu i krążenia produktów przemiany materii, gazów i substancji oddechowych w naczyniach włosowatych.
    Działanie dźwięku przyczynia się do niwelowania bólu, ułatwia usuwanie toksyn z organizmu, przyspiesza regenerację tkanek i zmniejszenia napięcie mięśni.

Badania przeprowadzone w Allgemeines Krankenhaus we Wiedniu (2001) oraz w Institut für Kommunikation und Gehirnforschung w Stuttgarcie (2010) pokazały, że dzięki rezonansowi poszczególnych fal dźwiękowych (generowanych przez terapeutyczne misy dźwiękowe) z falami dźwiękowymi organizmu ludzkiego, terapia dźwiękiem wpływa pozytywnie również na aspekty psychiczne, a więc: zmniejszenie poziomu stresu (nawet o 90 proc.), odczuwanego lęku, wzrost motywacji do życia (u 80 proc. badanych) i ogólną poprawę samopoczucia uczestników terapii.
Rehabilitacja przy pomocy mis dźwiękowych pomaga osobom z depresją, nerwicą i schizofrenią.